İletişim İçin : +90 541 550 1782 - 0 216 550 17 82 | Whatsapptan Ulaşın :0 541 550 17 82|bilgi@ikussu.com

Eğitimciler

/Eğitimciler
Eğitimciler2019-01-17T11:56:51+00:00

Uzm. Klinik Psikolog Erkan ÇİFTE
İnsan Kaynakları Profesyoneli / Profesyonel Koç (PCC)

1976 İstanbul doğumlu. Üniversite hayatına kadar İstanbul’ da yaşadı.

Eğitim hayatı sonrası, 1997 yılında tekstil sektöründe faaliyet gösteren İngiltere menşeili Kickers firması İnsan Kaynakları Departmanında iş hayatına başladı.
2000 – 2008 yılları arasında Doğuş Holding, Tahincioğlu Holding, Anadolu Grubu ve Medical Park Sağlık Grubu gibi şirketlerde çeşitli yönetsel kademelerde görev alarak İnsan Kaynakları Sistemlerinin ve Kalite Sistemlerinin kurulması faaliyetlerini yönetti.

2009-2011 yılları arasında birçok ülkede faaliyet gösteren Yunanistan menşeili Marfin (Hygeia) Group a bağlı 4 Hastanenin Grup İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürüttü.

Daha sonra 2009 yılında İK ÜSSÜ markası ile kurmuş olduğu “İnsan Kaynakları Üssü Eğitim ve Danışmanlık” şirketinin yönetimine geçti. Buna ek olarak 2013 yılında bir koçluk akademisi olan ICA (International Coaching Academy) ve 2015 yılında “Psikolojika Danışmanlık ve Eğitim Merkezi”ni kurdu.

Bolu Abant İzzet İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ve İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan Erkan Çifte,  Yüksek Lisanslarını Marmara Üniversitesi “İnsan Kaynakları Yönetimi”  ve İstanbul  Esenyurt Üniversitesi “Klinik Psikoloji” alanlarında tamamlamıştır.

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur ile birlikte Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans sınıflarına “Sağlık Sektöründe İnsan Kaynakları Yönetimi” konulu dersler vermektedir.

Özellikle NLP, Sahne Sanatları ve Mental İllüzyon Teknikleri ile ilgilenmektedir. Ayrıca Dilek Mirza Çelik ve Metin Zakoğlu’ndan iki yıla yakın tiyatro eğitimleri almış, amatör olarak tiyatro oyunculuğu yapmıştır. Eğitimlerinde ve sahne sunumlarında, NLP, yaratıcı drama ve mental illüzyon tekniklerini etkili kullanarak katılımcıların ilgisini sürekli canlı tutmaktadır.

22 yıllık iş tecrübesini ve almış olduğu tüm akademik, sosyal/sanatsal eğitimleri, Psikoloji Bilimi ile birleştirerek yeni İnsan Kaynakları Yönetimi ve Koçluk anlayışları ortaya çıkarmış bu alanlarda uygulamalı ve ölçümleme sistemine dayanan “Profesyonel Eğitimler” geliştirmiştir.

Aynı zamanda uluslararası ICF (International Coach Federation) ve IAC (İnternational Association Of Coaching) Lisanslı “Profesyonel Koçluk” yapmakta ve “ICA International Coaching Academy” markası ile “Profesyonel Koçluk Eğitimleri” vermektedir.

Sektördeki standart eğitimlerden tamamen farklı tasarlanan İnsan Kaynakları Yönetimi, Yöneticilik ve Liderlik, Profesyonel Koçluk,  İletişimde Mükemmellik, Beden Dili, Eğiticinin Eğitimi, Takım Çalışması, Motivasyon, Stres Yönetimi gibi eğitimlerini, kurucusu olduğu İnsan Kaynakları Üssü, ICA International Coaching Academy ve Psikolojika Şirketleri aracılığıyla kurumlarla ve öğrencileri ile paylaşarak, sektöründe 2.000’ in üzerinde profesyonel yetişmesine katkı sağlamıştır.

İKDAY Derneğinin (İnsan Kaynakları Dayanışma Oluşumu) kurucu üyesidir.
Ulusal Koçluk Derneğinin kurucu üyesidir
İnovatif İK’cılar Derneğinin kurucusu ve başkanıdır.

İnsan Kaynakları Yönetimi ve SGK alanında Adalet Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş “Bilirkişi” olarak görev yapmaktadır.

2014 yılında yayınlanan “Şaşırtmazsan Kazanamazsın” isimli kişisel gelişim kitabı 2. Baskıyı yapmıştır

Şu an Psikoloji alanına çok farklı bakış açısı getirecek ikinci kitabı üzerinde çalışmakta buna ek olarak bir de korku romanı yazmaktadır. Ayrıca İnsan Kaynakları ve Psikoloji alanında çeşitli mecralarda makaleleri yayınlanmaktadır.

Mail: ecifte@gmail.com

erkan.cifte@iKussu.com