İletişim İçin : +90 541 550 1782 - 0 216 550 17 82 | Whatsapptan Ulaşın :0 541 550 17 82|bilgi@ikussu.com

Esnek İş Modeli

//Esnek İş Modeli

Esnek İş Modeli

Sabah rahatça spor yapabilmek ya da uzun keyifli bir kahvaltı yapmak hatta ikinci bir çayı, kahveyi içmek…Sizce de kulağa hoş gelmiyor mu? İnsan Kaynakları Departmanının da gündeminde yer almaya başlayan Esnek İş Modeli  ile bütün bunlar mümkün olabilir..

Teknoloji hızla gelişiyor ve bu da doğal olarak iş dünyasında köklü değişikliklere neden oluyor. Değişen teknoloji ile birlikte iş dünyalarının yetenek havuzları rekabetçi bir hale geliyor. Uzmanlık gerektiren pozisyon sayısı da sürekli olarak artıyor. Bu pozisyonları doldurmak için, en doğru çalışana ulaşmanın firmalar için, hem çok zahmetli hem de maliyetli bir süreç olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle yetenekli iş gücüyle sürekli bağlantılı olmak isteyen birçok şirket Esnek İşgücü Modeline geçiyor.

Esnek İş Modeli çalışanların mesai saatleri baz alınarak hazırlanmış bir sistemdir. Esnek İş Modellerine örnek verecek olursak;

*Esnek çalışma zamanları
*Evden çalışma (home office)
*Daha kısa süren haftalar içerisinde daha uzun çalışılan günler

Sonuç olarak, çalışan verimliliğine ve motivasyonuna önemli katkılar sağlayan bu model sayesinde çalışanlar, belirlenen günlerde ofis dışındaki bir mekanda işlerini yürütebiliyor. Birçok İnsan Kaynakları Departmanının gündeminden yer alan bu uygulama, çalışan memnuniyeti anketlerinde de ilk talepler arasında yer alır.

 

Zeynep Aytun

By |2019-02-11T08:14:58+00:00Şubat 11th, 2019|Genel|0 Comments

Leave A Comment