İletişim İçin : +90 541 550 1782 - 0 216 550 17 82 | Whatsapptan Ulaşın :0 541 550 17 82|bilgi@ikussu.com

Mutlu Çalışan Mutlu Şirket

//Mutlu Çalışan Mutlu Şirket

Mutlu Çalışan Mutlu Şirket

Günümüzde entelektüel sermayenin değeri gittikçe artmaktadır. Entelektüel sermayenin en önemli unsurlarından biri olan çalışanın kuruma bağlılığı ve memnuniyeti bizim için öne çıkan bir konudur. Çalışanlar olmadığı zaman bir fabrika üretimini veya bir kurum hizmetlerini gerçekleştiremez. Çalışan memnuniyetinin sağlanması firmaların lehine olur. Çünkü çalıştığı kurumdan memnun olan kişi işini aşk ile yapar ve buda işini daha iyi yapmasını ve verimliliğini arttırır.

Firmalar bunu sağlamak için çalışanlarının memnuniyetini önemser ve çalışan memnuniyetini gözlemlemek için çeşitli araştırmalar ve anketler yapar. Bu araştırmaların amacı çalışanların içinde bulunduğu koşullarda işlerini ne ölçüde isteklilikle yaptıklarını ve ne ölçüde kurumda çalışmayı sürdürme eğilimi içinde olduklarını ölçmekte ve raporlamaktadır. Firmalar bu yapılan araştırmalar ve anketlerin sonucunda çeşitli çözümler üretmektedirler ama çoğu kurum bunu göz ardı etmektedir.

Research Company ve Kariyer.net’in işbirliğiyle hazırlanan, Türkiye’deki ilk 1000 firmayla yapılan araştırma sonucuna göre Türkiye’de bulunan firmaların %44’ü çalışanların memnuniyetini ölçmek için herhangi bir araştırma yapmıyor. Geriye kalan %56’lık kısım ise bu anketlerin sonuçlarını ne kadar önemseyip buna göre bir çözüm üretmeye çalıştıkları ise bir muamma.

Firmalar pazardaki yerini ve müşteri portföyünü korumak için çalışanlarının memnuniyetini önemsemeli ve bunun için çaba harcamalıdır. Çalışanlarının memnuniyetini sağlamak için çeşitli uygulamalar yapmalıdır. Bu uygulamalar maddi ve manevi olabilir.

ÇMA ile ilgili sizlere özel fırsatlarımızdan yararlanmak için bizleri aramayı unutmayın.

 

 

Mutlu Çalışanlar Dileriz.

 

 

Sercan TAŞLIÇUKUR

2019-09-19T06:24:01+00:00

Yorum Yazın

Sohbeti Aç
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Powered by