Oğuzhan TERCAN / Eğitmen

Oğuzhan Tercan, Kadıköy İstanbul doğumludur.

Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu olan, Oğuzhan Tercan, İpekyol firmasında İnsan Kaynakları Ücret ve yan haklar uzmanı olarak iş hayatına başlamıştır.

Burada iş kanunu, bordro, özlük, maaş ve yan haklar konularında sağlam bir deneyim kazanırken Galatasaray Üniversitesinde Sosyal Güvenlik Kanunu ve İş Kanunu eğitimi almıştır.

Tüm İK fonksiyonları hakkında ve farklı sektörlerde tecrübe kazanabilmek amacıyla İpekyol’dan ayrılarak İnsan Kaynakları Üssü firmasına İK Danışmanı ve Eğitmeni olarak girmiştir.

10 yıla yakın süredir İnsan Kaynakları Üssü firmasında çalışan Oğuzhan Tercan, burada sağlık, turizm, tasarım, inşaat, üretim, pazar araştırma, perakende, kalıp imalat, eğitim gibi bir çok sektörde faaliyet göstererek İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığını yapmış sıfırdan İK sistemleri kurmuş ve yönetmiştir.

Oğuzhan Tercan, İK Üssü’nde aynı zamanda İnsan Kaynakları Sistem ve Süreçleri, İleri Düzey Bordro ve İş Hukuku, KVKK alanlarında bireysel ve kurumsal eğitimler de vermektedir.

Üniversitelerle birlikte birçok etkinlik organizasyonlarda bulunan Oğuzhan Tercan, Aydın Üniversitesinde öğrencilere ve engelli vakfı üyelerine ücretsiz iş hayatına yönelik eğitimler düzenlemektedir.

Edebiyata özel ilgi duymakta, şiir yazmaktadır ve 2020 yılında bir şiir kitabı çıkaracaktır. Paralel olarak bir insan kaynakları romanı üzerinde çalışmakta, yine 2021 yılında bu roman kitabını çıkarmayı planlamaktadır.

Şiir ve halk türküleri konusunda bir Youtube kanalı açan Oğuzhan Tercan geniş bir Fötr Şapka koleksiyonuna sahiptir. Ayrıca yoga ile ilgilenmekte ve ileri seviye İngilizce bilmektedir.

oguzhan.tercan@ikussu.com

 

Daha Fazla Bekleme,

Yolunu Kendin Çiz!

Sohbeti Başlat
Bize Ulaşın
Merhabalar,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?