FGDESS – 23 YETKİNLİK ENVANTERİ

Dünyada ve ülkemizde ilk kez İnsan Kaynakları Profesyoneli ve Psikolog Erkan Çifte tarafından, Türk tipi davranış motiflerine uygun tasarlanan “DESS – 23 YETKİNLİK ÖLÇÜM ENVANTERİ” aynı zamanda YETKİNLİK ölçümüne yönelik geliştirilmiş ilk test olma özelliğini taşımaktadır.

DESS-23 İK Üssü Yetkinlik Bazlı Kişilik Envanteri;

 • Güçlü ve gelişime açık yönleri tespit edebilmek için,
 • Kurum mülakatlarınızda adayın göremediğiniz kişilik yapılarını tespit edebilmek için,
 • Adayların belirli durumlarda davranışsal tepkileri hakkında öngörü kazanabilmek için
 • Çalışanlarınızın eğitim ihtiyaçlarını doğru şekilde ve kısa yoldan belirlemek için,
 • Kurumunuzda kariyer planı yapacağınız kişilerin kapasitelerinin ve yapabileceklerinin belirlenmesinde, aktif olarak kullanabileceğiniz en güçlü araçtır.

DESS-23 Yetkinlik Bazlı Kişilik Envanterin diğer testlerden farkı nedir

Ülkemizde şu an kullanılan kişilik envanterlerinin çoğunluğu, 1960-70′ li yıllarda geliştirilmiş, o dönemin Avrupa şartlarında ve o dönemin sosyo-kültürel beklentilerine göre şekillendirilmiş testlerden oluşmaktadır

Yetkinlikten çok duygulara odaklanan bu testlerin olumsuz yanı, Türk kültürüne entegre edilmesinin zor olması, Dominant-İz Bırakan-Sadık-Ciddi vb. gibi çok dar ana başlıklarla ifade edilmesi ve katılımcıların kendilerinin bile farkında olmadığı anlık kararlarıyla testi manipüle edebilme riskinin olmasıdır.

DESS-23 YETKİNLİK ÖLÇÜM ENVANTERİ” ile işe alınacak veya gelişimi planlanacak adayların, sıradan testlerle ölçülen genel kişilik özelliklerinin yanında, iş hayatına en sık yansıttığı 24 adet yetkinliği önceden ölçebilir, adayların öne çıkan özellikleri ile ilgili karar vermenizi kolaylaştıracak bilgiler edinebilirsiniz.

Kurum değerlendirmelerinin dışında bireysel olarak kendinizi tanıma ve gelişmesi gereken yanlarınızı net olarak görme amacıyla da bu testten yararlanabilirsiniz

Küçük bir stratejik kararla satın alacağınız DESS-23 Yetkinlik Ölçüm Envanteri sayesinde

 • İş hayatında en çok aranan 24 adet yetkinlik hakkında, gerçeğe en yakın sonuçları elde edersiniz.
 • Testi doldurmak ve sonuç raporu almak son derece basittir ve tüm bu süreçler toplam 7 dakika sürer.
 • Testin “lair algoritması” sayesinde, testi manipüle etmeye meyilli adayları kolaylıkla tespit edilebilirsiniz.
 • Test sayesinde pozisyona göre ihtiyaç duyulan yetkinlik değerlendirmelerine odaklanabilir, mülakat içeriklerini buna göre oluşturabilir ve aday seçimlerinizde kolaylık sağlarsınız
 • Kariyer Havuzunu oluştururken aday belirlemede objektif seçimler yapabilirsiniz.
 • Eğitim ve Gelişim Planlarınızı hazırlarken, çalışanların eksik yetkinliklerini doğru şekilde belirleyerek verimliliklerine katkı sağlarsınız.
 • İşe alım kararlarınızı standartlaştırarak adil bir işe alım sistemi kurabilir aynı zamanda hatalı işe alım sonrası yaşanan zaman ve maliyet kayıplarının önüne geçmiş olursunuz.

Ölçülen 24 yetkinlik isimlerini detaylıca görebilmek için test sonuç raporumuzu inceleyebilirsiniz. Test sonucu rapor örneği için lütfen tıklayınız.

Ücretsiz Kişilik Test Raporlarını İşe Alım süreçlerine destek olarak kullanmak isteyen kurum yetkililerinin aşağıdaki bilgi formunu doldurmaları halinde, yetkili arkadaşlarımız en kısa süre içerisinde kendilerine ulaşacak, gerekli kullanıcı ve yetki tanımlamalarını yaparak testi online kullanımınıza hazır hale getireceklerdir. 

Detaylı bilgi ve fiyat almak için bize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz aşağıda bulunan forma iletişim bilgilerinizi ekleyerek detaylı bilgi vermek adına size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

bilgi@ikussu.com

0 541 550 17 82 – 0 216 550 17 82

Firma Yönetici Girişi İçin Tıklayınız
Kullanıcı Girişi İçin Tıklayınız 

 

Daha Fazla Bekleme,

Yolunu Kendin Çiz!

Bize Hemen Ulaş!

Sohbeti Başlat
Bize Ulaşın
Merhabalar,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?