Erkan ÇİFTE / Uzm. Klinik Psikolog / Eğitmen

1976 İstanbul doğumlu. Eğitim hayatı sonrası, 1997 yılında tekstil sektöründe faaliyet gösteren İngiltere menşeili Kickers firması İnsan Kaynakları Departmanında iş hayatına başladı.

2000 – 2008 yılları arasında Doğuş Holding, Tahincioğlu Holding, Anadolu Grubu ve Medical Park Sağlık Grubu gibi şirketlerde çeşitli yönetsel kademelerde görev alarak İnsan Kaynakları Sistemlerinin ve Kalite Sistemlerinin kurulması faaliyetlerini yönetti.

2009-2011 yılları arasında birçok ülkede faaliyet gösteren Yunanistan menşeili Marfin (Hygeia) Group a bağlı 4 Hastanenin Grup İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürüttü.

Daha sonra İK ÜSSÜ markası ile kurmuş olduğu “İnsan Kaynakları Üssü Eğitim ve Danışmanlık” şirketinin yönetimine geçti. Buna ek olarak 2013 yılında bir koçluk akademisi olan International Coaching Academy (ICA) ve 2015 yılında “Psikolojika Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’ni kurdu.

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi) ve Psikoloji Bölümü (İstanbul Bilim Üniversitesi) olmak üzere iki farklı lisans eğitimi alan Erkan Çifte, “İnsan Kaynakları Yönetimi” (Marmara Üniversitesi) ve “Klinik Psikoloji” olmak üzere iki farklı alanda Yüksek Lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Doktora hazırlık çalışmaları halen devam etmektedir.

Çeşitli üniversitelerde Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans sınıflarına “Sağlık Sektöründe İnsan Kaynakları Yönetimi” konulu dersler vermiştir.

Uzun süreler İnsan kaynakları, Psikoloji, NLP, Koçluk, Sahne Sanatları, Mental İllüzyon ve Tiyatro Eğitimleri almış amatör olarak tiyatro oyunculuğu yapmıştır.

20 yılın üzerinde iş tecrübesini ve almış olduğu tüm akademik, sosyal/sanatsal eğitimleri, Psikoloji Bilimi ile birleştirerek yeni İnsan Kaynakları Yönetim anlayışları ortaya çıkarmış bu alanlarda uygulamalı ve ölçümleme sistemine dayanan “Danışmanlık Hizmetleri” ve “Profesyonel Eğitimler” geliştirmiştir.

İnsan Kaynakları Dayanışma Derneği kurucu üyesidir. Ulusal Koçluk Derneği kurucu üyesidir. İnovatif İK’cılar Derneği ve PSİKODER’in kurucusu ve başkanıdır.

İnsan Kaynakları Yönetimi ve SGK alanında Adalet Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş “Bilirkişi” olarak görev yapmaktadır.

2014 yılında yayınlanan “Şaşırtmazsan Kazanamazsın” isimli kişisel gelişim kitabı 3. baskıyı yapmıştır Şu an Psikoloji alanına çok farklı bakış açısı getirecek ikinci kitabı üzerinde çalışmakta buna ek olarak bir de korku romanı yazmaktadır.

Ayrıca İnsan Kaynakları ve Psikoloji alanında çeşitli mecralarda makaleleri yayınlanmaktadır.

erkan.cifte@ikussu.com

Daha Fazla Bekleme,

Yolunu Kendin Çiz!

Sohbeti Başlat
Bize Ulaşın
Merhabalar,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?