İnsanlarda kendinde olmayan bir şeyleri varmış gibi gösterme çabası hızla artmakta..

Bunu karakter hale dönüştüren bireyler mevcut.

Karakter başkalarının öykündüğü ve örnek aldığı bir öğedir.

Karakter dürüstlükle iç içe girmiş bir kavramdır..Bir kişinin çevresindeki insanlar, o kişiyi bir çok konuda affedebilirler.. Bilgisizliğini ya da görgüsüzlüğünü mazur görebilirler. Fakat o kişinin dürüstlükten yoksun olmasını affetmezler. O kişiyi tercih edenleri de affetmezler.

Karakterli insanlar işlerinde etkin ve verimli insanlardır.. Verimli insanlar işlerini etkin bir şekilde yapmak zorunda olduğunu bilirler bu yüzden yaptıkları işe konsantre olurlar.

Her kim tek çimen yetişen yerde iki çimen yetiştirirse o kişi insanlığa derin düşünceli bir filozoftan yada metafizik sistem kurucusundan daha çok layıktır.

Bunun içinde şimdiye kadar yaptıklarımızı düşündüklerimizi bir kenara bırakıp farklıyı düşünmek zorundayız..Dünü sıyırıp atmayı, terk etmeyi beceremeyenler yarını yaratmayı da beceremezler.

Bireysel olarak var olan bilgilerinize hiçbir şey katmadan yıllar boyu aynı çabayı gösterip aynı parayı kazanmanız mümkün değildir olmayacaktır. Dikkat edin tadil edilmeksizin ya da yeniden tasarlanmaksızın hiçbir program yada faaliyet uzun süre etkin performans göstermez.

Miadını doldurmuş düşünce tarzınızdan ve akıl kaynaklarınızı israf etmekten vazgeçin yeteneklerinizi kullanmak için “Kendinize Fırsat Verin”

Bir cesedin kokuşmasını önlemeye çalışmak kadar zorlu masraflı ve nafile çaba yoktur.”Olmayacağını gördüğünüz bir işle uğraşmayın”

Geleceğini öngörmek ve ona göre adım atmak oldukça risklidir. Geleceğin için çaba göstermemek daha da risklidir. Geleceği için risk alanların bir çoğunun başarısız olacağı kesin..Ama muhtemelen o riski almayan zaten hiç başarılı olamayacaktır. “Geleceği öngörün”

Cesurların çoğu korkusuz değildir.Korktukları halde o işi yapmayı denedikleri için cesurdurlar..”Deneyin”

Uzm. Klinik Psikolog Erkan ÇİFTE

erkan.cifte@ikussu.com

Sohbeti Başlat
Bize Ulaşın
Merhabalar,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?